Rezervasyon Sistemi

Erişim Adresi: http://reservation.ibnhaldun.edu.tr/

Bilgi Merkezinde kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak üzere farklı türde çalışma alanları oluşturulmuştur. Rezervasyon yapılarak kullanılabilecek çalışma alanları ve özellikleri aşağıda belirtilmiştir:

Bireysel Okuma Odası: Üç adet bireysel çalışma odası mevcuttur. Odalarda bir masa, bir sandalye, masalarda iki adet priz ve İnternet erişimi mevcuttur. Odalar, rezerve edilen süre boyunca kullanılabilir.

Grup Çalışma Odası: Bir adet 10 kişilik sessiz oda mevcuttur. Bu oda grup çalışmaları için de kullanılabilir. Odadaki masalarda elektrik prizi, lamba ve İnternet erişimi mevcuttur.

Derin Sessiz Çalışma Salonu: Bir adet 15 kişilik derin sessiz oda mevcuttur. Salondaki masalar  seperatörlüdür ve her bir masada elektrik prizi mevcuttur.

Eğitim Odası: Eğitim odası 10 kişiliktir. Araştırmacılara ve öğrencilere bilgi merkezi ve bilgi kaynaklarının kullanımı konusunda eğitimler burada verilir. Kullanım önceliği Bilgi Merkezine aittir. Bu odadan yararlanabilmek için Bilgi Merkezinden izin alınmalıdır.